Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Klopp : ¨ Στοίχισαν οι κακές αποφάσεις¨

Klopp : ¨ Στοίχισαν οι κακές αποφάσεις¨

Επιμέλεια: Γεωργόπουλος Νίκος

Στον απόηχο της ήττας από την Burnley, o τεχνικός της Liverpool στάθηκε στις πολύ κακές αποφάσεις που πήραν οι παίκτες του στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου όταν κλήθηκαν να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων¨

¨Αναλύοντας το εύκολα, χάσαμε 2-0 και αυτό δεν επιτρέπεται εδώ. Δεν λειτουργώ όμως έτσι. Είχαμε 90% κατοχή και άκουσα πως ο αντίπαλος στο δεύτερο ημίχρονο είχε 13% αλλά δεν κατάλαβα από πού προήλθε αυτό. Ήταν δύσκολο παιχνίδι γιατί χάσαμε τη μπάλα σε στιγμές που ήμασταν ανοικτοί πίσω και οι αποφάσεις που πήραμε δεν ήταν καλές. Ακόμη και στο ημίχρονο πίστευα πως ακόμη είχε πράγματα για μας το παιχνίδι, προσπαθήσαμε αλλά τίποτε. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό για την αυτοπεποίθηση μας και χάσαμε την υπομονή μας σε επιθετικές καταστάσεις. Χάσαμε ένα παιχνίδι με 80% κατοχή αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι να παίξεις ποδόσφαιρο. Οι επιθετικοί της Burnley δούλεψαν και αμύνθηκαν εξαιρετικά αλλά συνήθως θα κερδίζαμε ένα τέτοιο παιχνίδι Κάναμε λάθη σε καθοριστικά σημεία και πρέπει να το αποδεχτούμε και να συνεχίσουμε. Δεν έχω πρόβλημα που ο αντίπαλος έπαιξε με λίγη κατοχή και τα πήγαν περίφημα! Πρέπει να παίξουμε καλύτερα. Πέντε-έξι φορές είχαμε τον Phil σε κατάλληλη θέση για σουτ και πασάραμε αλλού. Κάναμε σέντρες με κανέναν στην περιοχή, κάναμε πάσες όταν έπρεπε να σουτάρουμε. Θα ξαναδώ το παιχνίδι αλλά ποτέ δεν χάνεις τη μπάλα εκεί που τη χάσαμε γιατί μετά θες τύχη και δεν θα την έχεις πάντα.¨ ήταν τα λόγια του εμφανώς προβληματισμένου Klopp.