Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Ισόπαλοι Luis Diaz και Alisson – κόντρα σε Ουρουγουάη η Βραζιλία

Ισόπαλοι Luis Diaz και Alisson – κόντρα σε Ουρουγουάη η Βραζιλία

Κολομβία και Βραζιλία έμειναν στο 1-1 τα ξημερώματα της Τετάρτης, ένα αποτέλεσμα που βόλευε την Κολομβία, αφού εξασφάλισε την πρώτη θέση του τετάρτου ομίλου του Copa America και θα αντιμετωπίσει τον Παναμά στα προημιτελικά, ενώ η Selecao θα βρει απέναντι της, την Ουρουγουάη του Darwin Nunez.

Luis Diaz και Alisson βρέθηκαν φυσικά στο αρχικό σχήμα, με τον πρώτο να μένει στον αγωνιστικό χώρο για 89 λεπτά, πριν παραχωρήσει τη θέση του, στον Sinisterra.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Raphinha και Munoz, με τη Βραζιλία να μην καταφέρνει να βρει στην επανάληψη το πολυπόθητο γκολ που έψαχνε.

Οι δύο εθνικές ομάδες επιστρέφουν στη δράση τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής, με την Κολομβία του Luis Diaz να αντιμετωπίζει αρχικά τον Παναμά στη 01:00 και στη συνέχεια την Βραζιλία του Alisson να κοντράρεται με τον Darwin Nunez και την Ουρουγουάη στις 04:00.

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της Κολομβίας με τη Βραζιλία.