Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τρίτη θέση στο Copa America για Nunez και Ουρουγουάη

Τρίτη θέση στο Copa America για Nunez και Ουρουγουάη

Με την τρίτη θέση ολοκλήρωσε η Ουρουγουάη του Darwin Nunez τις υποχρεώσεις της στο φετινό Copa America, επικρατώντας του Καναδά στην διαδικασία των πέναλτι στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Ο Darwin, εφόσον δεν έχει τιμωρηθεί τουλάχιστον για την ώρα από την CONMEBOL, ξεκίνησε βασικός και σε αυτό το παιχνίδι της χώρας του, ωστόσο παραχώρησε την θέση του στην αρχή του δευτέρου μέρους στον Luis Suarez, με το σκορ στο 1-1.

Ο Καναδάς όμως πήρε προβάδισμα με τον David στο 80’, αλλά η Σελέστε βρήκε γκολ ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Luis Suarez και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου το σύνολο του Marcelo Bielsa αποδείχθηκε πιο ψύχραιμο για δεύτερη φορά στο τουρνουά, επικρατώντας με 3-4 και παίρνοντας την τιμητική τρίτη θέσης

Με τρίτη θέση ολοκλήρωσε ο Darwin Nunez το Copa America.