Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε ο Nunez, ξεκίνησαν άλλοι 4 Reds (vid)

Σκόραρε ο Nunez, ξεκίνησαν άλλοι 4 Reds (vid)

Καλή ημέρα ήταν η Τρίτη για τους διεθνείς ποδοσφαιριστές της Liverpool, αφού ο Darwin Nunez σκόραρε κόντρα στον Καναδά και άλλοι τέσσερις Κόκκινοι ξεκίνησαν βασικοί με τις εθνικές τους ομάδες.

Ο Darwin σημείωσε το τελικό 2-0 κόντρα στον Καναδά με ωραία κεφαλιά στο 33ο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Luis Suarez και αγωνίστηκε συνολικά για μια ώρα.

Ο Diogo Jota συμπλήρωσε 78 λεπτά στην εντός έδρας ήττα της Πορτογαλίας με 0-1 από την Ισπανία για το Nations League.

Ο Κώστας Τσιμίκας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά στη νίκη της Εθνικής Ελλάδος επί της Βόρειας Ιρλανδίας με 3-1 για το Nations League στη Ριζούπολη, με τον Conor Bradley που ανήκει στος Reds να αγωνίζεται παράλληλα για 67 λεπτά.

Ο Alisson Becker αγωνίστηκε βασικός και σε όλη την εύκολη φιλική επικράτηση της εθνικής Βραζιλίας με σκορ 5-1 επί της Τυνησίας στο Παρίσι. Οι Fabinho και Firmino παρέμειναν στον πάγκο.

Τέλος, ο Harvey Elliott πήρε φανέλα βασικού στο φιλικό παιχνίδι της Αγγλίας U21 με την αντίστοιχη της Γερμανίας και βοήθησε τα νεαρά Λιοντάρια να επικρατήσουν 3-1 με ανατροπή.