Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε ξανά με την εθνική ο Jota

Σκόραρε ξανά με την εθνική ο Jota

Νέο γκολ από διεθνή ποδοσφαιριστή της Liverpool είχαμε στα φιλικά παιχνίδια του Σαββάτου, καθώς ο Diogo Jota βρήκε δίχτυα κόντρα στην Κροατία, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Ο άσος των Reds πέρασε στο ματς στο ημίχρονο και ισοφάρισε σε 1-1 κόντρα στην Κροατία στο 48ο λεπτό, με την χώρα του να γνωρίζει ωστόσο την ήττα με σκορ 1-2.

Ο Dominik Szoboszlai ξεκίνησε βασικός με τη χώρα του, όντας και αρχηγός, στη φιλική νίκη επί του Ισραήλ με σκορ 3-0, παραμένοντας στον αγωνιστικό χώρο για για 57’ λεπτά, πριν παραχωρήσει τη θέση του, στον Kevin Csoboth.

Ο Conor Bradley αντικαταστάθηκε στα μέσα του δευτέρου μέρους στη βαριά ήττα της Βόρειας Ιρλανδίας με 5-1 από την Ισπανία.

Ο Luis Diaz συμπλήρωσε 70 λεπτά στη φιλική επικράτηση της χώρας του με 1-5 επί των Η.Π.Α, ενώ ο Alisson υπερασπίστηκε την εστία της Βραζιλίας στη νίκη με 2-3 επί του Μεξικού.