Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 28/3/2010 Νίκη επί Sunderland με show Torres (vid)

Σαν σήμερα: 28/3/2010 Νίκη επί Sunderland με show Torres (vid)

Τη νίκη επί της Sunderland στο Anfield θα πετύχαιναν σαν σήμερα οι Reds του Rafa Benitez, με τον Fernando Torres να δίνει άλλο ένα προσωπικό show!

Οι Κόκκινοι θα προηγηθούν μόλις στο 3′, όταν ο Fernando Torres από το ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά όπως βρισκόταν εκείνη την στιγμή, θα εξαπολύσει ένα κεραυνό σημαδεύοντας το απέναντι «Γ» της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Craig Gordon. Το 2-0 για τους Reds θα κάνει ο Glen Johnson στο 32′, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι Κόκκινοι θα σημειώσουν άλλο ένα γκολ με τον Fernando Torres από ασίστ του Glen Johnson στο 60′, κλείνοντας έτσι και το τελικό σκορ του αγώνα. Με τη νίκη τους αυτή οι Reds θα συνεχίσουν να διεκδικούν θέση στην 4άδα της βαθμολογίας, που οδηγούσαν στους Ομίλους του Champions League της επόμενης χρονιάς.

Στο Anfield βρέθηκαν 43.121 θεατές και διαιτητής ήταν Phil Dowd.