Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Νέο γκολ ο Nunez και πρόκριση για την Ουρουγουάη (vid)

Νέο γκολ ο Nunez και πρόκριση για την Ουρουγουάη (vid)

Ο Darwin Nunez βρήκε δίχτυα για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι με την εθνική του ομάδα και η Ουρουγουάη διέλυσε με 5-0 τη Βολιβία, για να εξασφαλίσει τη θέση της στα προημιτελικά του Copa America, έχοντας κάνει το 2 στα 2 στον όμιλο.

Το σύνολο του Bielsa είχε ένα εύκολο βράδυ, καθώς προηγήθηκε νωρίς με τον Pellistri, πριν σκοράρει για το 2-0 ο Nunez, όταν και έλαβε την κάθετη του Vecino, για να τελειωσει στη συνέχεια τη φάση με δυνατό αριστερό σουτ.

Η Selecte σημείωσε άλλα τρία τέρματα στην επανάληψη, για να φτάσει τα 8 στη διοργάνωση και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Ο επιθετικός των Reds έμεινε στον αγώνα ως το 83ο λεπτό, όταν και παραχώρησε τη θέση του, στον Luis Suarez.

Δεν σταματά να σκοράρει με την εθνική ο Nunez.