Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δια ποδός Trent η Αγγλία στα ημιτελικά του Euro!

Δια ποδός Trent η Αγγλία στα ημιτελικά του Euro!

Μπορεί να μην παίρνει τον χρόνο που δικαιούται, μπορεί να μην ξεκινάει βασικός, όμως ο Trent Alexander-Arnold ήταν ο παίκτης που με δικό του εύστοχο πέναλτι έστειλε την Αγγλία στην ημιτελική φάση του Euro για δεύτερο συνεχόμενο τουρνουά!

Τα Τρία Λιοντάρια είχαν μείνει στο 1-1 κόντρα στην Ελβετία από το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα και άσος των Reds πέρασε στο ματς μόλις 5 λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης, αντί του Foden.

Ο 25χρονος ανέλαβε να εκτελέσει το πέμπτο πέναλτι για την χώρα του, με το σκορ στο 4-3 υπέρ και σκόραρε με άρτια εκτέλεση, μη αφήνοντας κανένα περιθώριο στον Sommer, για να δώσει την πολυπόθητη πρόκριση στο σύνολο του Gareth Southgate.

Η Αγγλία είναι ξανά στα ημιτελικά, όπως είχε συμβεί και το 2021 και πλέον περιμένει να δει αν θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία των Virgil van Dijk, Cody Gakpo και Ryan Gravenberch ή την Τουρκία το βράδυ της Τετάρτης στο Ντορτμουντ.

Ο Joe Gomez για ένα ακόμη παιχνίδι δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.

Ο Trent Alexander-Arnold έστειλε την Αγγλία στα ημιτελικά του Euro.