Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δεν μπόρεσε να ξεχωρίσει κόντρα στη Δανία ο Trent

Δεν μπόρεσε να ξεχωρίσει κόντρα στη Δανία ο Trent

Ο Trent Alexander-Arnold ξεκίνησε βασικός και στην αναμέτρηση της δεύτερης αγωνιστικής του EURO κόντρα στη Δανία, ωστόσο δεν κατάφερε να ξεχωρίσει με την απόδοση του και να βοηθήσει ουσιαστικά τη χώρα του.

Ο παίκτης των Reds αγωνίστηκε και πάλι ως αμυντικός μέσος, στο πλευρό του Declan Rice, δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες (3) και είχε 88% ποσοστό επιτυχίας στις πάσες, αλλά για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι παραχώρησε τη θέση του στον Conor Gallagher της Chelsea, αγωνιζόμενος για 53 λεπτά στη Φρανκφούρτη.

Οι Άγγλοι παρότι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Harry Kane στο πρώτο ημίχρονο, έμειναν στο 1-1 με τη Δανία, προβληματίζοντας αρκετά με την εικόνα τους ειδικότερα στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα.

Τα Τρία Λιοντάρια έχουν 4 βαθμούς, βρίσκονται στην πρώτη θέση και κλείνουν τις υποχρεώσεις τους στον τρίτο όμιλο κόντρα στη Σλοβενία την ερχόμενη Τρίτη.

Ο Joe Gomez των Reds δεν πήρε ξανά χρόνο συμμετοχής.

Ο Trent Alexander-Arnold δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης.